කථානායකට එරෙහිව විශ්වාසභංගයක් !

1 Min Read

කථානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මාර්ගගත ආරක්ෂණ පනත සම්පාදනය කිරීමේදී ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය ලබාදුන් නිර්දේශ 09ක් නොසළකා හැර ඇති බැවින්, ඔහුට එරෙහිව විශ්වාසභංගයක් ගෙන ඒමට සිදුවන බව විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස පවසයි.

අද (පෙබ. 03) ගාල්ලේ පැවැති උත්සවයක් අමතමින් විපක්ෂ නායකවරයා කියාසිටියේ කථානායකවරයා කෙරෙහි තවදුරටත් විශ්වාසයක් නොමැති බවයි.

“අන්තර්ජාල ආරක්ෂණ පනත නීති විරෝධී ලෙස කථානායකවරයා විසින් අනුමත කර තිබෙනවා. අපි කාරණය සම්බන්ධයෙන් විශ්ලේෂණයක් කළා. අවස්ථා 09කදී ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයේ නිර්දේශ නොසළකා හැර තිබෙනවා. අපිට කතානායකවරයා ගැන තවදුරටත් විශ්වාසයක් නැහැ. කථානායකවරයා කෙරෙහි පාර්ලිමේන්තුවට විශ්වාසයක් තිබේද නැද්ද යන්න පිළිබඳව ඉදිරියේදී සළකා බැලීමට සිදුවනවා” ඔහු වැඩිදුරටත් පැවැසීය.

මේ අතර සමගි ජන බලවේගයේ සාමාජිකත්වය ලබාගනිමින් පක්ෂය විවේචනය කරන මන්ත්‍රීවරුන්ට එරෙහිව තරාතිරම නොබලා විනය ක්‍රියාමාර්ග ගන්නා බවටද විපක්ෂ නායකවරයා අනතුරු ඇඟවීය.

Share This Article
Leave a comment