කෙහෙළිය ලිඛිතව බොරු කියා CIDය මගහැරිය හැටි අධිකරණයේ දී හෙළි වෙයි !

4
2 Min Read

විදෙස් ගමන් තහනම් කිරීමෙන් අනතුරුව අද (2) දින අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව හමුවේ පෙනී සිට ප්‍රකාශයක් ලබාදෙන ලෙස හිටපු සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ලට මාලිගාකන්ද මහෙස්ත්‍රාත් ලෝචනා අබේවික්‍රම ඊයේ (01දා) නියෝග කරන්නේ කුප්‍රකට ඉමියුනොග්ලොබියුලීන් වංචාව පිළිබඳව ප්‍රකාශයක් ලබා දීම සඳහා ඉකුත් 31 වැනිදා ඔහුව කැඳවූ පසු බොරු කියා අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට පැමිණීම මග හැරීම නිසා බව වාර්තා වේ.


සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් ප්‍රකාශයක් ලබාදීම සඳහා ඉකුත් 31 වැනි දින අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව හමුවේ පෙනී සිටින ලෙස දන්වා කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ලට නීතිපතිවරයා දැනුම්දී ඇති නමුත් ඒ සඳහා හැකියාව තිබියදීත් ඔහු එම ප්‍රකාශ දීම හිතාමතාම මඟහැර ඇති බැවින් ඔහුට අද (02දා) දිනයේ අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට ගොස් ප්‍රකාශයක් ලබාදීම සඳහා නියෝගයක් ලබාදෙන ලෙස හා ඔහුගේ විදෙස් ගමන් තහනම් කරන ලෙසට ඉල්ලා නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුව වෙනුවෙන් පෙනී සිටි නියෝජ්‍ය සොලිසිටර් ජනරාල් ලක්මිණී ගිරිහාගම අධිකරණයට කළ දැනුම් දීම සලකා බලමින් මහේස්ත්‍රාත්වරිය මේ නියෝගය නිකුත් කර ඇත.

සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් කරුණු දක්වමින් නියෝජ්‍ය සොලිසිටර් ජනරාල්වරිය අධිකරණය හමුවේ කියා සිටියේ මෙම නඩුවේ අගතියට පත් පාර්ශ්වය ලෙස ඇතුළුවීමට උත්සාහ කළ හිටපු අමාත්‍යවරයකු වන කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ලට පෙරේදා (31දා) දිනයේදී අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට ගොස් ප්‍රකාශයක් ලබාදෙන ලෙසට නීතිපතිවරයා නියෝගයක් නිකුත් කර තිබූ බවය.

අද දින පෙරවරු 9.00ට මහාධිකරණයේ නඩුවක් සඳහා පෙනී සිටීමට සිදුව ඇති බැවින් ප්‍රකාශයක් ලබාදීම සඳහා එම වෙලාවට අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව හමුවේ පෙනී සිටීමට නොහැකි බවද අධිකරණ කටයුතුවලින් පසුව එදිනම පස්වරුවේ අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව වෙත ගොස් ප්‍රකාශයක් ලබා දෙන බවට ඔහු එම දෙපාර්තමේන්තුව වෙත ලිඛිතව දන්වා ඇති බවද ඇය ප්‍රකාශ කළාය.

Share This Article
Leave a comment