ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ කොළඹ දිස්ත්‍රික් සම්මේලනයේ දී යහපත් සමාජයක් වෙනුවෙන් බලාපොරොත්තුවක්!

1 Min Read

ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ කොළඹ දිස්ත්‍රික් සම්මේලනය එහි නායක කේ. අර්ජුන, කොළඹ දිස්ත්‍රික් කණ්ඩායම් නායික අයිෂා රිල්වානා සහ කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික් සංවිධායක ඩි. ලක්ෂාන් යන මහත්මමහත්මින්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් ‘ද මෙල්’ ප්‍රජා ශාලාවේ දී අද පැවැත්විණි.

මේ සඳහා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ කොළඹ ආසන නායකයින් සහභාගි වු අතර ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි ප්‍රතිසංස්කරණ සදහා අවශ්‍ය අදහස් ලබා ගැනිමද සිදු විය.

මෙහිදි අදහස් දැක්වමින් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ නායක කේ. අර්ජුන මහතා ප්‍රකාශ කලේ රටේ ඇතිවි ඇති තත්ත්වය හමුවේ සක්‍රිය මහජන මැදිහත්කරණයක් සිදු කිරිමට අත්‍යවශ්‍ය බවයි. එසේම කොළඹ දිස්ත්‍රික්කය තුල ජනතාවට විශාල වශයෙන් ස්ථිර නිවාස හා ඉඩම් නොමැති බවත් අවශ්‍ය බලපත්‍ර හා ඔප්පු නොමැතිකම බලවත් ගැටලුවක් බව ඒ මහතා පෙන්වා දුන්නේය.

එසේම සනීපාරක්ෂක ගැටලු රැසක් මැද කොළඹ ප්‍රදේශයේ පවතින බවත් එවාට ස්ථිර සහ ගුණාත්මක විසදුම් ලබා ගැනිමට ක්‍රියා කරන බවත්, මෙම ගැටළු සියල්ලටම පිළිතුරු ලබා දිමට දේශපාලන අධිකාරිය හා රාජ්‍ය නිලධාරින් එකම ස්ථානකට ගෙන්වා දීමට කටයුතු කරන බවත් ඒ මහතා පැවසිය.

මේ අතර වංචාවෙන් – දුෂණයෙන්, අල්ලසින් තොර යහපත් සාධාරණ සමාජයක් බිහි කිරිමත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය ගරු කරන නිතියේ ආධිපත්‍ය ආරක්ෂා කරන තරුණ නායකයින් පිරිසක් බිහි කිරිමේ දෙවන පියවර කොළඹ දිස්ත්‍රික්කයෙන් තැබු බවත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ නායක කේ. අර්ජුන මහතා වැඩිදුරටත් පැවසිය.

එසේම මෙම සමුළුවේ දී ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදි තරුණ කොංග්‍රසයේ ජාතික සම්මේලනයක් පැවැත්විමට ද සභාව ඒකමතිකව තිරණය කලහ.

Share This Article
Leave a comment