කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ සිසුන්ට විශේෂ දැනුම්දීමක් !

1 Min Read

කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ වසා දමා තිබූ සෙසු පීඨවල අධ්‍යයන කටයුතු අද (18) සිට සම්පුර්ණයෙන් ම ආරම්භ කිරීමට නියමිතව තිබේ.

ආරක්ෂක අංශ නිලධාරීන් දෙදෙනෙකුට විශ්වවිද්‍යාල සිසුන් පිරිසක් පහරදීමේ සිද්ධියක් මුල් කරගනිමින් ඇතිවූ ගැටලුකාරී තත්ත්වයක් හේතුවෙන් පසුගිය 5 වැනිදා කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලය අධ්‍යයන කටයුතු සඳහා තාවකාලිකව වසා දැමුණි.

කෙසේ වෙතත් පසුගිය සඳුදා දිනයේ විශ්වවිද්‍යාලයේ විද්‍යා පීඨය, පරිගණක හා තාක්ෂණය පීඨය, වාණිජ හා කළමනාකරණ පීඨයේ අධ්‍යයන කටයුතු ආරම්භ කෙරුණු අතර සෙසු පීඨ දෙකේ අධ්‍යයන කටයුතු අද ආරම්භ කිරීමට නියමිතය.

මේ සම්බන්ධයෙන් වැඩිදුරටත් කරුණු පැහැදිලි කරන කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ සන්නිවේදන සහ මාධ්‍ය අංශයේ අධ්‍යක්ෂ, ජ්‍යෙෂ්ඨ කථිකාචාර්ය සමන් රාජපක්ෂ මහතා,

පසුගිය දා කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ සිසුන් කිහිපදෙනෙක් හා ආරක්ෂක අංශයේ නිලධාරීන් කිහිපදෙනෙක් අතර ඇති වූ ගැටලුමක් මුල්කරගෙන පීඨ වසා දමනු ලැබුවා. විශ්වවිද්‍යාලය වසා දැමීමෙන් අනතුරුව මේ ගැටුම්වලට සම්බන්ධ විමර්ශනය සඳහා කමිටු තුනක් පත්කළා. ඒ අනුව විශ්වවිද්‍යාලය අදියර කිහිපයකින් විවෘත කිරීමට තීරණය කළා. අද මානව ශාස්ත්‍ර පීඨය හා සමාජ විද්‍යා පීඨයේත් අධ්‍යයන කටයුතු ආරම්භ වෙනවා. මේ වෙද්දි සියලු පීඨවල අධ්‍යයන කටයුතු පෙර පරිදි ආරම්භ වෙනවා.

Share This Article
Leave a comment