ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමෙන් ඉවත් කෙරුණු ජ්‍යෙෂ්ඨ ක්‍රීඩකයින් 05ක් නැවත කැඳවයි !

1 Min Read

ලබන වසරේ ජූනි මාසයේදී බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් සහ ඇමෙරිකාවේදී පැවැත්වෙන T20 ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලිය ඉලක්ක කරගනිමින් ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ ජ්‍යෙෂ්ඨ ක්‍රීඩකයන් 05 දෙනෙකු යළි ශ්‍රී ලංකා T20 සංචිතයට කැඳවීමට තීරණය කර ඇති බව වාර්තා වනවා.

ඒ අතරට ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටියෙන් සමුගත් තිසර පෙරේරා සහ ඉසුරු උදාන මෙන්ම දැනට ක්‍රීඩාවේ නිරත වන එහෙත් ප්‍රමෝද්‍ය වික්‍රමසිංහගේ තේරීම් කමිටුව නොසලකා හැරි ඇන්ජලෝ මැතිව්ස්, දිනේෂ් චන්දිමාල්, නුවන් ප්‍රදීප් යන ක්‍රීඩකයන් වන බව හෙළිවනවා.

මෙම ක්‍රීඩකයින් පස්දෙනා යළි විස්සයි20 සංචිතයට කැඳවීමට තීරණය කර ඇති අතර, ශ්‍රී ලංකා විස්සයි20 සංචිතයේ ස්ථාන අහිමිවූ මේ ක්‍රීඩකයන් පස්දෙනාට අමතරව හිටපු තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩක සීක්කුගේ ප්‍රසන්න කෙරෙහි ද අවධානය යොමුවී තිබෙනවා.

Share This Article
Leave a comment