මධ්‍යම තැපැල් හුවමාරුවේ සිට කුෂ් මත්ද්‍රව්‍ය කිලෝ පහකට අධික ප්‍රමාණයක් ප්‍රවාහනය කිරීමට ආධාර අනුබල දුන් එහි සේවකයන් දෙදෙනෙකු හා ඒවා මෙරටට ගෙන් වූ ප්‍රධාන ජාවාරම්කරු පොලිස් මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යාංශය අද දහවල් අත්අඩංගුවට ගත්තේය.

එහිදී ප්‍රධාන සැකකරු අත්අඩංගුවට ගැනීම සඳහා දැඩි පරිශ්‍රමයක් දැරීමට පොලීසියට සිදුවුණි. මධ්‍යම තැපැල් හුවමාරුවට පසුගිය 21 වනදා විදෙස් රටකින් පැමිණි සැක කටයුතු පාර්සලයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිස් මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යාංශය වෙත තොරතුරක් ලැබී තිබුණි.

ඒ අනුව අදාළ පාර්සලය සම්බන්ධයෙන් සෝදිසියෙන් සිටි විමර්ශන නිලධාරීන්ට අද තොරතුරක් ලැබී තිබුණේ මධ්‍යම තැපැල් හුවමාරුවේ සේවකයන් දෙදෙනෙකු විසින් එම පාර්සලය පිටතට රැගෙන යාමට සූදානමින් සිටින බවටය.

ඒ අනුව BMW වර්ගයේ මෝටර් රථයකින් පළායමින් සිටි ජාවාරම්කරු අත්අඩංගුවට ගැනීමට පොලිස් මත්ද්‍රව්‍ය නාශක කාර්යාංශ නිලධාරීන් සමත් වුණි. එහිදී අත්වැරදීමකින් පොලිස් නිලධාරියෙකුගේ ගිනි අවියක් ද ක්‍රියාත්මක වී තිබුණි. එය අසල වූ CCTV කැමරාවක සටහන්ව තිබුණි.

අනතුරුව අත්අඩංගුවට ගත් සැකකරු ත්‍රිරෝද රථයකින් රැගෙනගොස් තිබේ.

ප්‍රධාන සැකකරු ගමන් කරමින් සිටි මෝටර් රථය ද විමර්ශන නිලධාරීන් සිය භාරයට ගෙන තිබේ.

මේ අතර මධ්‍යම තැපැල් හුවමාරුව හරහා මත්ද්‍රව්‍ය පාර්සල් හුවමාරු කිරීම සම්බන්ධයෙන් මේවන විට හෙළිදරව් වී ඇති තොරතුරු පිළිබඳව විමර්ශනයක් ආරම්භ කරන ලෙස තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවේ ඒකාබද්ධ තැපැල් වෘත්තීය සමිති පෙරමුණ අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට පැමිණිල්ලක් ඉදිරිපත් කළේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *