වෛද්‍ය පහසුකම් පුළුල් කරමින් මීගමුව ශාන්ත ජෝශප් රෝහල යළි සේවයේ

2
5 Min Read

මීගමුව ශාන්ත ජෝශප් රෝහල යළි ආරම්භ කරන බවට Kids & Teens Medical Group, Asia Corp Holdings සහ Healthy Life Clinic විසින් නිවේදනය කරයි.

මෑතදී අත්පත් කර ගැනීමෙන් පසුව, ශ්‍රී ලංකාවේ සෞඛ්‍ය සේවා වැඩිදියුණු කිරීමේ වැදගත් සන්ධිස්ථානයක් සනිටුහන් කරමින් රෝහලේ වෛද්‍ය සම්පත් සහ යටිතල පහසුකම් පුළුල් ලෙස වැඩිදියුණු කිරීම, ප්‍රතිසංස්කරණය කිරීම සහ වැඩිදියුණු කිරීම සිදු කර ඇත.

මෙම විස්තීර්ණ ප්‍රතිසංවර්ධනය සඳහා නේවාසික ඇඳන් පුළුල් කිරීම, විශේෂඥ වෛද්‍යවරුන් සහ නේවාසික වෛද්‍යවරුන් 45ක් දක්වා සැලකිය යුතු ලෙස වැඩි කිරීම, අති නවීන චැනලින් මධ්‍යස්ථාන දෙකක්, මනා පහසුකම් සහිත චැනලින් කාමර 27ක්, අක්ෂි ශල්‍යකර්ම මධ්‍යස්ථානයක්, හදිසි ගිලන්රථ සේවාවක් සහ විශේෂිත ළමා වාට්ටු ඇතුළත් වන අතර මෙම සියලුම පහසුකම් තට්ටු හතරක් පුරා විහිදේ. මෙම උපායමාර්ගික ව්‍යාප්තිය ඉදිරි වසරවලදී පුළුල් පරාසයක රෝගීන් සඳහා ශ්‍රී ලංකාව තුළ හදිසි සහ තෝරාගත් වෛද්‍ය ප්‍රතිකාර සඳහා ඉහළ යන ඉල්ලුම සපුරාලීම සඳහා ශාන්ත ජෝශප් රෝහල ස්ථානගත කෙරේ.

ශාන්ත ජෝශප් රෝහලේ අධ්‍යක්ෂ සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී වන සුනිල් ද සිල්වා මහතා විසින් රෝහල යළි ආරම්භ කිරීමේ ශීඝ්‍ර සංවර්ධනය සහ රෝහල විසින් ක්‍රියාත්මක කරන ලද නව්‍ය මුලපිරීම් පිළිබඳව සිය අදහස් පළ කළේය. “මීගමුවේ වෛද්‍ය ප්‍රතිකාර සඳහා වැඩිවන ඉල්ලුමට පිළියම් යෙදීම සඳහා වැඩි ධාරිතාවයකින් සහ තාක්‍ෂණිකව දියුණු යටිතල පහසුකම්වලින් සමන්විතව මීගමුව ශාන්ත ජෝශප් රෝහල යළි ආරම්භ කිරීමට ලැබීම පිළිබඳව අපි ආඩම්බර වෙමු. අපගේ ප්‍රතිසංස්කරණයන් වැඩි දියුණු කළ සම්පත්, යටිතල පහසුකම් සහ හදිසි වෛද්‍ය අවස්ථා සහ තෝරාගත් ප්‍රතිකාර සඳහා පහසුකම් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන අතර සියල්ල ගෝලීය වෛද්‍ය ප්‍රමිතීන්ට අනුකූල වේ.” යැයි සුනිල් ද සිල්වා මහතා ප්‍රකාශ කළේය.

ශාන්ත ජෝශප් රෝහල සෞඛ්‍යය සවිබල ගැන්වීමට සහ ජීවිත සඵල කිරීම සඳහා කැපවී සිටී. වෛද්‍ය ජනේශ්‍රී ද සිල්වා, MD, FAAP, විසින් අධීක්ෂණය කරනු ලබන රෝහල, දැඩි සත්කාර, දන්ත වෛද්‍ය, භෞතචිකිත්සාව, හදිසි ප්‍රතිකාර, ළමා සෞඛ්‍ය, මනෝවිද්‍යාත්මක සේවා, ආහාර විද්‍යාව සහ තවත් බොහෝ සේවාවන් ඇතුළුව පුළුල් පරාසයක සේවාවන් සපයයි. සුවිශේෂී සෞඛ්‍ය සේවා සැපයීම සඳහා රෝහලේ කැපවීම එහි සානුකම්පිත ප්‍රවේශය සහ පුද්ගලාරෝපිත සත්කාර මගින් අනුපූරක වේ.

සුනිල් ද සිල්වා මහතා රෝහලේ විස්තීර්ණ ප්‍රවේශය අවධාරණය කරමින් පැවසුවේ, “අපගේ උපාය මාර්ගය වන්නේ ශ්‍රී ලංකාවේ සෞඛ්‍ය සත්කාරයන්හි යටිතල පහසුකම් ආයෝජනය කිරීම සහ වැඩිදියුණු කිරීමයි. ඇඳන් 51 කින් සමන්විත වන පරිදි ධාරිතාව පුළුල් කෙරෙන නව රෝහල් අංශයක් එකතු කිරීමෙන් අනතුරුව 2024 වර්ෂයේ පළමු කාර්තුව අවසන් වන විට මීගමුවේ විශාලතම රෝහල බවට ශාන්ත ජෝශප් රෝහල පත් වීමට නියමිතව ඇත. සෞඛ්‍ය සේවාවේ උසස් ප්‍රමිතීන් සහතික කරමින් රෝහලේ උපකරණ ප්‍රධාන වශයෙන් ඇමරිකා එක්සත් ජනපදයෙන් ලබාගෙන ඇත. භාවිතා කරන ඖෂධවලින් සැලකිය යුතු කොටසක් ඇමරිකා එක්සත් ජනපදයෙන් සෘජුවම ආනයනය කරනු ලැබේ. මීගමුවේ ශාන්ත ජෝශප් රෝහල ශ්‍රී ලංකාවේ බාහිර රෝගී අංශයේ (OPD) සේවාවන් සඳහා රක්ෂණාවරණයක් පිළිගන්නා පළමු රෝහල වනු ඇත.”

විශේෂඥ අදහස් සඳහා ඔවුන්ගේ මව් සමාගම වන Kids & Teens Medical Group යටතේ එක්සත් ජනපදය පදනම් කරගත් වෛද්‍යවරුන් සමඟ සාකච්ඡා කිරීමට පහසුකම් සලසමින්, රෝගීන්ට ඔවුන්ගේ වෛද්‍ය වාර්තා අන්තර්ජාලය හරහා යොමු කිරීමට ඉඩ සලසන අද්විතීය සේවාවක් රෝහල පිරිනමයි. මෙම මුලපිරීම් ඇමරිකා එක්සත් ජනපදයෙහි රෝහලේ පුළුල් වෛද්‍ය සත්කාර පහසුකම් ජාලයෙන් පැන නගී.

සුනිල් මහතා තවදුරටත් බටහිර සෞඛ්‍ය ප්‍රමිතීන් සහ කාර්යක්ෂමතාව සඳහා රෝහලේ කැපවීම පිළිබඳව මෙසේ පැවසීය. “අපගේ සෞඛ්‍ය සේවා පද්ධතිය එහි කාර්යක්ෂමතාව සහ සඵලතාවය වෙනුවෙන් කැපී පෙනෙන අතර, උසස් සෞඛ්‍ය වාර්තාකරණය සහ විශ්ලේෂණය සඳහා රජය විසින් අනුමත කරන ලද නවීනතම ඩිජිටල් X-කිරණ සහ අධි තාක්‍ෂණික රසායනාගාර පහසුකම් පිරිනමනු ලබයි. ශාන්ත ජෝශප් රෝහල, ළමා සුභසාධන වැඩසටහන්, නොමිලේ පවත්වන සෞඛ්‍ය සායන සහ වැඩමුළු සඳහා අරමුදල් නැවත ආයෝජනය කරමින් සැමට ගුණාත්මක සහ දැරිය හැකි සෞඛ්‍ය සේවාවක් සඳහා ප්‍රමුඛත්වය ලබා දෙයි. අපගේ ප්‍රජාවට සහ ශ්‍රී ලාංකීය ජනතාවට සේවය සැලසීමට අපට අවශ්‍යයි. දැරිය හැකි මිලකට ගුණාත්මක සෞඛ්‍ය සේවාවක් සැපයීම අපගේ අරමුණයි. අපගේ මිල ගණන් අනෙකුත් පෞද්ගලික රෝහල්වලට වඩා 30% අඩුයි.” ඔහු තහවුරු කළේය.

විශේෂඥ වෛද්‍ය මගපෙන්වීම් වෙත පහසුවෙන් ප්‍රවේශ විය හැකි බව සහතික කරමින් Telehealth සහ chat උපදේශන සේවා සමඟින් සෞඛ්‍ය සේවාවේ අනාගතය රෝහල වැළඳ ගනී. ශාන්ත ජෝශප් රෝහල පැය 24 පුරා හදිසි සේවා සහ අති නවීන වෛද්‍ය ප්‍රතිකාර සපයමින් පැය 24 පුරාම ක්‍රියාත්මක වේ. ඉහළ විශේෂිත සත්කාර සඳහා ඉක්මන් ප්‍රවේශයේ වැදගත්කම අවධාරණය කරමින්, රෝහල වෛද්‍යවරුන් චැනල් කිරීම, හදිසි ප්‍රතිකාර, telehealth සහ chat හරහා උපදේශනය සැපයීම ඇතුළු පහසුකම් පිරිනමයි. මීගමුව ශාන්ත ජෝශප් රෝහල, 229/10, ශාන්ත ජෝශප් වීදියේ පිහිටා ඇත. වැඩි විස්තර සඳහා https://stjosephhospital.lk/ වෙත පිවිසෙන්න.

Share This Article
Leave a comment